دوشنبه 7 بهمن 1398 شمسی /1/27/2020 11:08:57 PM
وزیر نفت:

وزیر نفت گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بهترین منطقه برای توسعه و رشد صنعت پتروشیمی محسوب می شود.
پارسیان بهترین منطقه برای سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی است

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهندس بیژن زنگنه تصریح کرد: وزارت نفت، علاقمند به سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاری در این منطقه است.

وی در نشست بررسی زمینه‌های رشد و رفع موانع سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیانکه با حضور جمعی از مقامات ارشد وزارت نفت برگزار شد، با ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته در این منطقه تصریح کرد: در حال حاضر می توان گفت که این منطقه از بن بست های قبلی رها شده و مشخص است که اخیرا در این منطقه تحولات مثبتی رخ داده است.

وزیر نفت از تامین گاز این منطقه توسط وزارت نفت خبر داد و ضمن استقبال از فعالیت های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیانگفت: توسعه صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از محورهایی است که دولت همواره آن را دنبال می کند.

زنگنه تصریح کرد: همکاری های وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای توسعه و سرعت بخشیدن کار ادامه خواهد یافت. 

مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو نیز در این نشست از به عملیات اجرایی بندر پارسیاناشاره کرد و گفت: این پروژه در فاز نخست با ساخت ۴ پست اسکله شروع و در فازهای بعدی در نهایت به ۱۹ اسکله افزایش می یابد.

کرباسیان تصریح کرد: ایمیدرو تلاش کرده تا با بالاترین استانداردهای زیست محیطی بتواند امور مربوط به منطقه ویژه پارسیانو بندر آن را اداره کند.

وی در این نشست به تشریح اهداف و برنامه های جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، آمادگی برای اجرای فراخوان جذب سرمایه گذار در حوزه های تولید آب و برق، برنامه های دوران ساخت و بهره برداری بندر پارسیانو همچنین نیازهای این منطقه در حوزه پتروشیمی پرداخت و خواستار حمایت بیشتر وزارت نفت از سرمایه گذاران این منطقه شد.

وی در ادامه به استقبال متقاضیان سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم به این منطقه اشاره کرد و افزود: تاکنون تقاضاهای زیادی به این منطقه ارسال شده و قراردادهای واگذاری زمین به صورت اجاره به شرط تملیک با پنج شرکت داخلی منعقد شده است. همچنین مجوزهای لازم برای این منطقه از جمله محیط زیست، استقرار گمرک، رفع تعهدات ارزی، ساخت بندر و ... اخذ شده است. 

مرضیه شاهدایی، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این نشست، منطقه ویژه اقتصادی پارسیانرا برای رشد و توسعه آینده صنعت پتروشیمی مثال زدنی خواند.

وی با بیان این که در حال حاضر متقاضیان معتبر اروپایی و بین المللی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام کرده‌اند، گفت: به منظور پیشبرد اهداف در این منطقه، تفاهمنامه ای با ایمیدرو منعقد کردیم که نقشه راه همکاری های این دو مجموعه در آن تعیین شده است.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اداره می شود. شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان و ۳۰ کیلومتری عسلویه واقع شده است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین