شنبه 26 مرداد 1398 شمسی /8/17/2019 5:55:53 PM

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو  بدنبال انتشار اخبار متعدد در خصوص فعالیت در محدوده معدنی دی 19  گفت : در حال حاضر تنها اجازه مطالعات اکتشافی در محدوده آنومالی دی 19 از سوی سازمان محیط زیست صادر شده است.
درحال حاضر آنومالی دی19  تنها، مجوز مطالعات اکتشافی دارد

به گزارش معدن‎نامه، مهندس محمود نوریان تصریح کرد: مطالعات اکتشافی به مفهوم بهره برداری یا هر گونه فعالیت معدنی نیست بلکه منظور بررسی و ارزیابی های تشخیص دقیق ذخیره سنگ آهن در این محدوده است.

وی با اشاره به درک دغدغه فعالان محیط زیست از قرار گرفتن بخشی از محدوده این معدن در منطقه حفاظت شده محیط زیست افزود : چادرملو  همواره تابع قانون و ضوابط زیست محیطی بوده و هر گز بر خلاف اصول و مقررات اقدامی انجام نخواهد داد  . 

مدیر عامل چادرملو همچنین گفت : آنومالی دی 19 تنها متعلق به  چادملو نیست بلکه بصورت مشترک با سنگ آهن مرکزی ایران است .

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره بهره برداری از واحد احیای مستقیم مجتمع صنعتی چادرملو نیز گفت: کارهای مربوط به افتتاح و بهره برداری از واحد احیای مستقیم در حال انجام است هر چند در برنامه اتمام و را اندازی تأخیری بوجود آمده است که دلیل آن هم عدم ترخیص بخشی از تجهزت  از گمرک بدلیل مشکلات اخیر داخلی بوده. 

محمود نوریان افزود: به دلیل قوانین جدید تعریف شده، تجهیزات وارد شده از گمرک با چند ماه تاخیر ترخیص گردید، اما اکنون این مسائل حل و تمامی تجهیزات و وسایل وارد کارگاه شده و به سرعت در حال نصب و راه اندازی آنها هستیم.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه درخصوص خرید معدن سنگ‌آهن در استرالیا نیز گفت :یکی از مواردی که بارها از سوی مدیران چادرملو مطرح شده کمبود ماده اولیه برای واحدهای فرآوری است.

لذا با توجه به محدودیت منابع ذخیره قابل برداشت سنگ آهن در داخل کشور، برای رفع نگرانی از اتمام ذخایر، خرید معدن سنگ‌آهن از استرالیا را بمنظور تامین مواد اولیه برای واحدهای صنایع معدنی در دستور کار قرار دادیم که به صورت مشترک با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد هرمزگان و یکی از شرکت های بخش خصوصی خریداری می شود.

به گفته نوریان، ذخیره این معدن قابل قبول است و باید اقدامات اکتشافی روی آن انجام شود.

وی افزود:  قرار بر این شد که اگر با مواد رادیو اکتیو برخورد کردیم آنها را در جریان بگذاریم.منبع: روابط عمومي چادرملو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین