يکشنبه 24 آذر 1398 شمسی /12/15/2019 9:45:14 PM
وزیر صمت مطرح کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت، جلوگیری از تعطیلی واحدهای فعال را از جمله اولویت های این وزارتخانه دانست و گفت: با وجود همه مشکلات، تولید همچنان در کشور پابرجاست.
جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی اولویت وزارت صمت است

به گزارش معدن نامه به نقل از ایرنا، رضا رحمانی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید، افزود: نوسانات ارز، تامین مواد اولیه، حمل و نقل با کشتی و جلوگیری از انتقال پول بین بانکی از جمله اقدام های دشمن برای ضربه زدن به واحدهای صنعتی کشور بود که با وجود همه مشکلات تولید در کشور ادامه دارد.
وی با بیان اینکه وزرات صمت بخش عمده تولید کشور در حوزه صنعت و معدن را به خود اختصاص داده است گفت: شاهد رشد خوبی در حوزه صنعت و معدن هستیم.
رحمانی با تاکید بر اینکه که کار در وزارت صمت، در شرایط کنونی کاری جهادی است گفت: 85 هزار واحد تولیدی، 10 هزار واحد معدنی و 3 میلیون واحد صنفی در کشور مشغول به فعالیت هستند. 
وی با اشاره به این که 63 درصد اشتغال مولد در حوزه صنعت، معدن و تجارت است گفت: وزارت صمت در تولید ملی، جایگاه موثری دارد.
رحمانی ادامه داد: با وجود همه مشکلات، تولید کالاها و صنایعی مانند فولاد، مس و پوشاک رشد بیشتری نسبت به سال گذشته داشته است و در برخی حوزه ها مانند خودروسازی در 6 ماه نخست امسال با کاهش تولید مواجه بودیم که این روند در 6 ماهه دوم بهبود یافته است.
وی اضافه کرد: صادرات برخی از ظرفیت های مغفول مانده کشور مانند لوازم خانگی، پوشاک، صنایع دستی و صنایع پایین دست پتروشیمی از جمله اولویت های وزارت صمت در سال 98 است. 
وزیر صمت امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار و گفت و گو با شماری از مراجع تقلید و علما، در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت که در استانداری قم برگزار می شد شرکت می کند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین