يکشنبه 24 آذر 1398 شمسی /12/15/2019 10:52:33 PM

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: معادن شهرستان محلات بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون ریال به سیل زدگان خوزستان کمک کردند.
معادن محلات 4.5 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند
به گزارش معدن نامه به نقل از ایرنا، «محمدرضا حاجی پور» روز یکشنبه در حاشیه نشست با نمایندگان واحدهای تولیدی اراک، در گفت و گو با ایرنا افزود: کمک های غیر نقدی بسیاری نیز از سوی معادن و صنایع استان جمع آوری شده که عصر امروز به خوزستان ارسال می شود. 
وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان استان معین خوزستان برای امدادرسانی به سیل زدگان معرفی شده و نقش صنایع و معادن استان بسیار موثر است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: مذاکره های لازم با مدیران صنایع و معادن نقاط مختلف کشور انجام شده و همه فعالان این بخش نیز برای کمک رسانی به ویژه کمک های نقدی اعلام آمادگی کردند. 
حاجی پور افزود: روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان های استان مرکزی وظیفه دارند با همکاری فرمانداری ها به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی صنایع و معادن شهرستان خود اقدام و در اسرع وقت به مرکز استان ارسال کنند. 
وی افزود: هماهنگی های لازم با اداره کل راه آهن اراک مبنی بر ارسال بهنگام کمک های غیر نقدی به استان خوزستان انجام شده و عصر امروز نیز نخستین محموله کمک های غیر نقدی صنایع و معادن استان مرکزی به خوزستان ارسال می شود. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: 21 کالای اساسی از سوی ستاد مدیریت بحران استان خوزستان مشخص شده و استان مرکزی موظف است 10 درصد از اقلام مورد نیاز سیل زدگان را فراهم کند. 
حاجی پور افزود: بخش عمده ای از کالاهای مورد نیاز سیل زدگان از قبیل ظروف یک بار مصرف، آب معدنی، حبوبات و انواع کنسرو در استان مرکزی تولید می شود و اقلامی را هم که در استان تولید نمی شود باید از سوی صنایع تهیه و به خوزستان ارسال شود. 
وی ادامه داد: اعزام گروه های تخصصی فنی و مهندسی نیز بخشی از کمک های صنایع استان مرکزی به سیل زدگان است که تا کنون 2 تیم 15 نفری از شرکت های واگن پارس و ماشین سازی برای ارزیابی خسارت ها و چگونگی همکاری این واحدهای تولیدی برای حل مشکلات به خوزستان اعزام شده اند. 
فرماندار اراک نیز به ایرنا گفت: بخش قابل توجهی از تعهد استان مرکزی برای جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به خوزستان سهم این شهرستان است که در این راستا نقش صنایع و معادن بیش از دیگر اقشار مردم موثر خواهد بود. 
«حسین بختیاری» افزود: مشکلات و چالش های بخش صنعت و معدن استان مرکزی به خصوص اراک بر هیچ کس پوشیده نیست اما اکنون که هموطنانمان در استان خوزستان نیازمند ابتدایی ترین امکانات هستند، باید تمام دغدغه مردم و مسوولان حل مشکل سیل زدگان باشد. 
بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی و حدود 400 معدن در مناطق مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند. 


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین