يکشنبه 24 آذر 1398 شمسی /12/15/2019 10:24:37 PM
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت آذربایجان شرقی:

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از آمادگی واحدهای معدنی و فرآوری استان در رفع نقاط حادثه خیز در بستر رودخانه ها و مسیلها خبر داد.
آمادگی معادن در شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز رودخانه های آذر بایجان شرقی

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، مهرانگیز رحمانی افزود : با توجه به اطلاعیه های متعدد سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه های بارشی به استان ، رعایت حریم و بستر رودخانه ها توسط دارندگان واحدهای شن و ماسه ضروری است.

وی با اشاره به اینکه اغلب واحدهای شن و ماسه در حریم رودخانه ها در حال فعالیت هستند؛ ادامه داد : دارندگان این واحدها تا پایدار شدن وضعیت جوی نسبت به رفع موانع به منظور جلوگیری از جاری شدن سیل و تبعات بعدی آن و اجتناب از بروز هرگونه حوادث ناگوار، آمادگی کامل داشته باشند .

وی اضافه کرد : طی چند روز گذشته تیم های ارزیابی متشکل از نمایندگان فرمانداری ، اداره آب و دیگر اعضای کمیته بحران هر یک از شهرستانها با حضور در مناطق مستعد و حادثه خیز ضمن بازدید و شناسایی کلیه موانع ، با استفاده از همیاری و تجهیزات و ماشین آلات سنگین معادن موجود در منطقه ، نسبت به رفع موانع ، قبل از وقوع سیل احتمالی اقدام نمودند .

رحمانی پایش مستمر واحدهای معدنی و ماسه شویی واقع در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها تا پایان فصل بارندگی را از جمله اقدامات این معاونت در راستای کاهش خسارات احتمالی ناشی از سیل عنوان نمود و گفت : اطلاعات کامل از تعداد و نوع ماشین آلات سنگین بهره برداران و دارندگان واحد فرآوری منطقه گردآوری شده تا قبل از بروز هرگونه حادثه احتمالی، نسبت به استفاده از تجهیزات و همیاری آنها اقدام شود .مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین