دوشنبه 28 مرداد 1398 شمسی /8/19/2019 6:49:27 PM
علاءالدین میرمحمدصادقی:

علاءالدین میرمحمد صادقی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در روز صنعت و معدن امسال این پیام به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داده خواهد شد که بدون هیچ تردیدی سرمایه هایشان را روانه بخش تولید کشورمان کنند و به صراحت اعلام شود که دولت شرایط فعالیت اقتصادی را برای سرمایه‌گذاران هموار کرده است.
راه ایجاد اشغال توسعه معدن است/با پیشکسوتان معدن مشورت کنید

<div >

به گزارش معدن نامه، این کارآفرین اظهار کرد: انتظار فعالان بخش خصوصی این است که در مراسم روز صنعت و معدن امسال فعالان اقتصادی به صراحت مشکلات خود را با دولت در میان گذاشته تا برای توسعه فعالیت های خود امیدوار شوند.

او افزود: در حال حاضر که توسعه صنایع کشور نیازمند تزریق نقدینگی است، از این رو انتظار می رود سیاست های دولت در خصوص جذب سرمایه داخلی و خارجی بیان شود.

به گزارش شاتا، نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه در مقطع کنونی که با تحریم ها و محدودیت های بین المللی در روابط اقتصادی کشور مواجه هستیم، گفت: بسیاری از فعالان بخش خصوصی علاقمند هستند با حضور پررنگ تر در کنار دولت قرار بگیرند و سرمایه های سرگردان خود را به سمت طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند، هدایت کنند و برخی نگاه های غیرکارشناسی که اجازه فعالیت به آنها نمی دهد را با همکاری نگاه توسعه طلبانه وزارت صمت از سر راه بردارد.

او ادامه داد: با افزایش حضور بخش خصوصی به بخش تولید علاوه بر رونق شاهد افزایش اشتغالزایی خواهیم بود. بنابراین اگر در خصوص مراسم روز صنعت و معدن قرار است سیاستگذاری نتیجه بخشی صورت بگیرد، باید نقشه راهی 20 ساله رو به روی سرمایه گذاران بخش خصوصی کشور قرار داده شود تا آنان برای دو دهه آینده خود برنامه ریزی کنند. در این صورت هم دولت و بخش خصوصی با شرکت در این گردهمایی نتایج مثبتی خواهند گرفت.

او با اشاره به عملکرد فعلی وزارت صمت افزود: آقای رحمانی وزیر کاردانی است و علاقمند است در بخش صنعت تحولاتی ایجاد کند. چنین نگاهی بسیار خوب است اما تحقق تحولات بزرگ در راستای توسعه صنایع نیازمند این است که در تصمیم گیری ها از مشورت بخش خصوصی بهره مند شود و جلسات بیشتری با سرمایه گذاران بخش خصوصی و پیشکسوتان بخش صنعت و بازرگانی داشته باشد. به پیشنهادهای آنها گوش دهد و همراستا با نظرات آنها تصمیم آخر را بگیرد. اگر اینگونه عمل کند مطمئنا موفق خواهد شد.

این کارآفرین و فعال اقتصادی پیشکسوت تاکید کرد: در روز صنعت و معدن امسال باید این پیام به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داده شود که بدون هیچ تردیدی سرمایه هایشان را روانه بخش تولید کشورمان کنند. به صراحت اعلام شود که دولت شرایط فعالیت اقتصادی را برای سرمایه‌گذاران هموار کرده و از صفر تا صد فعالیت آنها تضمین شده است.

او با بیان اینکه امسال می توان سرمایه گذاران را نسبت به ورود به بخش معدن تشویق کرد، گفت: در حالی که بخش معدن کشور دارای ظرفیت های بسیاری است اما در برخی از معادن آنطور که باید سرمایه گذاری صورت نگرفته و به طور قابل قبولی از ذخایر آن بهره برداری صورت نگرفته است. اگر سیاستگذاری وزارت صمت امسال در جهت توسعه معادن کشور برای بخش خصوصی تشویقی و حمایتی باشد، می توانیم به توسعه و شکوفایی معادن و صنایع وابسته به آن امیدوار باشیم. ضمن اینکه اشتغال زایی عظیمی در این بخش جریان خواهد گرفت.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین