يکشنبه 31 شهريور 1398 شمسی /9/22/2019 11:56:39 AM
فیاض، مشاور وزیر و رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن:

محمدرضا فیاض، مشاور وزیر و  رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با بیان اینکه در ۱۵ رشته صنعتی و معدنی چهره های شاخص معرفی و تجلیل خواهند شد، گفت: مروری بر دستاوردهای سال ۹۷ و معرفی کارآفرینان شاخص و کسانی  که قدمهای موثری برای تولید و صنعت و معدن کشور برداشته اند، هدف برگزاری مراسم است.
تجلیل از  چهره های شاخص ۱۵ رشته صنعتی و معدنی/همه هزینه های روز ملی صنعت و معدن را ۹ تشکل بخش خصوصی تقبل کردند

به گزارش معدن نامه،  محمدرضا فیاض، مشاور وزیر و  رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در نشست خبری با خبرنگاران مطرح کرد: امسال بیست و سومین سال بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن است. روز دهم تیرماه در تهران، صنعتگران، معدنگاران و کارافرینان صنعت و معدن گرد هم می آیند.

او افزود: پنجمین سال همکاری دولت و بخش خصوصی در اجرای مراسم روز صنعت و معدن است. مروری بر دستاوردهای سال ۹۷ و معرفی کارآفرینان شاخص و کسانی  که قدمهای موثری برای تولید و صنعت و معدن کشور برداشته اند، هدف برگزاری مراسم است.

 اوبا بیان اینکه در ۱۵ رشته صنعتی و معدنی چهره های شاخص معرفی و تجلیل خواهند شد، مطرح کرد: با تاکید وزیر صمت، برگزیدگان از خدمات حمایتی نیز برخوردار خواهند شد. حدود ۵۰ تا ۵۵ نفر در این ۱۵ رشته به عنوان منتخب معرفی می شوند. کتاب برگزیدگان روز صنعت و معدن تا پایان سال چاپ و در اختیار رسانه ها و مردم قرار خواهد گرفت.

 سیدمحمد رضا مرتضوی،دبیرکل خانه صنعت، معدت و تجارت ایران در ادامه این نشست اظهار کرد: دو سال است که در تحریم نیستیم، بلکه در محاصره کامل اقتصادی هستیم. تحمل مردم و کارگران و نقش صنعت و تولید در تامین نیازها، سبب محکم ایستادن مسئولان شده است.

او افزود: واحدهای صنعتی به عنوان سربازان خط مقدم این جنگ تحمیلی اقتصادی، نقش خود را به خوبی اجرا کرده اند. جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن در واقع جشن ایستادگی و پایمردی فعالان تولید و صنعت و مردم در مقابل تحریم های ظالمانه است. صنعت کشور در یک سطح باورنکردنی از استقامت، در حال برطرف کردن نیازهای کشور هستند.

علی صدری، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران در ادامه بیان کرد: واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی تهران سه برابر شده است که نشانگر تمایل سرمایه گذاران برای ورود به بخش صنعت است.

او افزود: وضعیت اقتصادی در بخش صنعت و معدن قابل دفاع است و باید از داشته هایمان حمایت کنیم. همه هزینه های روز ملی صنعت و معدن را ۹ تشکل بخش خصوصی تقبل کردند و دولت هزینه ای نکرده است.

 محمدرضا فیاض، مشاور وزیر و  رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن افزود: ۳۶۴ روز فعالان تولید و صنعت تلاش و کار کردند و در یک روز که به اسم صنعت و معدن است، ما باید از تلاش آن ها تجلیل کنیم. امسال یک هزار میلیارد تومان پروژه در بخش های صنعتی و معدنی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او با بیان اینکه خدمات حمایتی از تجلیل شدگان روز صنعت و معدن در بخش های مختلف از جمله اداری هدف گذاری شده است، گفت: پیشکسوتان عرصه تولید در این چند دوره برگزاری مراسم روز صنعت و معدن تجلیل شدند. تشکلهای بخش خصوصی استعدادهای گمنام بخش تولید را معرفی کنند تا مورد تجلیل قرار بگیرند، رسانه ها در این زمینه هم می توانند کمک کنند. 

 در ادامه محمدرضا فیاض، مشاور وزیر و  رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: وزارت صمت امسال سه گام قطعی را به عنوان سیاست دارد، در گام اول تلاش مان این است که هیچ واحد صنعتی فعالی، تعطیل یا نیمه تعطیل نشود.

او افزود: گام دوم فعال کردن ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و رساندن آن ها به حداکثر تولید است. گام سوم فعالسازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و رساندن آنها به ظرفیت تولید است.

 فیاض ادامه داد: در جشن روز ملی صنعت و معدن در ۱۵ بخش که ۹ تا ۱۱ مورد آن بخش تخصصی تولید و ۴ بخش آن طرح ها و افراد هست، تجلیل انجام می شود. ۹ بخش تخصصی تولید شامل برق و الکترونیک، لوازم خانگی و فلزی، صنایع غذایی و دارویی و شیمیایی و سلولزی، خودرو و نیرومحرکه، ماشین سازی و تجهیزات، صنایع نساجی و پوشاک، صنایع معدنی، اکتشافات معدنی و خدمات فنی و مهندسی هستند.

 او در پایان افزود: از طرح ها، شهرک های صنعتی، صنایع کوچک و خوشه های صنعتی نیز تجلیل می شود.

 مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین