دوشنبه 7 بهمن 1398 شمسی /1/27/2020 9:27:49 PM
ایمپاسکو برگزار می کند:

همایش “رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس” در تاریخ ۸ مردادماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.
گردهمایی معدنی ها در همایش فعالسازی معادن کوچک

به گزارش معدن نامه، طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال ۱۳۹۶ با امضاء ۲ تفاهم نامه چهار جانبه و بصورت مجزا میان وزارت صمت، ایمیدرو، خانه معدن، شرکت میدکو، گل گهر و انجمن سنگ آهن ایران کار خود را آغاز کرد.
در فاز اول، پنج استان کشور بعنوان پایلوت انتخاب و عملیات اجرایی آن شروع شد. بدلیل موفقیت طرح و استقبال زیاد گروه های هدف، طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس بعنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در دولت مصوب گردید. در سال ۱۳۹۸ با دستور مقام عالی وزارت، مسئولیت اجرایی این طرح در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی به ایمیدرو و سپس توسط ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد.
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو برای اجرای طرح، فعالیت خود را در ۴ حوزه متمرکز کرد:
۱- بسیج کمک های دولت برای راه اندازی طرح
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای کمک به اجرای سریع و هرچه بهتر طرح از صندوق بیمه، طرح زیرساخت ها، آموزش و پژوهش، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات مواد معدنی کشور و سازمان صمت استان ها دعوت به همکاری کرد که سازمان های مذکور از این طرح استقبال کردند و تاکنون همکاری خوبی داشته اند.
۲- شناسایی سرمایه گذاران
با توجه به سیاست استفاده از توان بخش خصوصی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اقدام به شناسایی صاحبان سرمایه، دارندگان واحدهای فرآوری مواد معدنی، دارندگان تجهیزات معدنی، سازندگان تجهیزات و ماشین آلات فرآوری، خریداران مواد معدنی و صادرکنندگان مواد معدنی کرد.
۳- شناسایی سرمایه پذیران
با توجه به تعدد معادن کوچک و عدم فعالیت آنها به هر دلیل، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اقدام به شناسایی و دعوت از دارندگان گواهی کشف، دارندگان پروانه بهره برداری معادن زیر ظرفیت، معادن غیر فعال و اکتشاف تکمیلی کرد.
۴- همکاری انجمن ها و تشکلها
با توجه به اینکه انجمن ها و تشکل های معدنی نقش کلیدی در تحقق اجرای طرح داشتند لذا خانه معدن کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران و انجمن های تخصصی نیز در تحقق موفقیت این طرح به ایفای نقش پرداختند.
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی بعنوان نقش واسط و حمایت از سرمایه گذار و سرمایه پذیر اقدام به انعقاد تفاهم نامه و یا قرارداد بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر بصورت دو یا چند جانبه کرد و شرایط را برای فعال سازی معادن کوچک فراهم نمود.

از اهداف طرح “احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس” می توان به مشارکت با بخش خصوصی، افزایش سطح اشتغال پایدار و ثروت آفرینی، افزایش تولیدات معدنی و رونق تولید، استفاده بهینه از تمامی منابع و امکانات، رشد زیست بوم کارآفرینی و حمایت از استارتاپ های معدنی و آمارگیری به روز از معادن کشور اشاره کرد.
گفتنی است همایش یک روزه “رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس” در تاریخ ۸ مردادماه سال جاری با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران برگزار خواهد شد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین