جمعه 1 آذر 1398 شمسی /11/22/2019 10:46:15 AM
مدیر عامل فولاد خراسان خبر داد:

مدیرعامل جدید فولاد خراسان ماموریت کلیدی مجتمع را در شرایط کنونی تکمیل طرح کنسانتره در سنگان عنوان کرد و تاکید کرد: با توجه به شواری های موجود در اجرای پروژه های عظیم، ایفای این رسالت بزرگ فولاد خراسان، مستلزم هم افزایی، عزم ملی و محلی است.
اولویت فولاد خراسان بثمررساندن پروژه کنسانتره سنگان

به گزارش معدن نامه، کسری غفوری مدیر عامل فولاد خراسان، روز شنبه 9 شهریور ماه 1398 در مراسم تکریم احمدی، مدیرعامل پیشین شرکت و معارفه خود با بیان این که اجرای پروژه های عظیم و تامین مالی و تجهیز آنها چهار سال قبل با موانع و مشکلات کمتری نسبت به شرایط کنونی مواجه بود، افزود: با این همه تکمیل این حلقه مهم و کلیدی را ماموریت اساسی خودمان می دانیم و ایجاد و تقویت عزم ملی و محلی برای به بهره برداری رسیدن پروژه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان لازمه نائل شدن به این مهم است.
در این مراسم که در سالن اجتماعات فولاد خراسان با حضور نمایندگان نیشابور در مجلس، معاون استاندار و فرماندار نیشابور، سرپرست «صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر»، اعضای هیات مدیره شرکت، امام جمعه، اعضای شورای شهر نیشابور و دیگر مقامات محلی و استانی و مدیران بانک ها برگزار شد، مدیر عامل جدید فولاد خراسان، ضمن اشاره به اهمیت طرح سنگان خواف تصریح کرد: علاوه بر تکمیل زنجیره تولید فولاد خراسان که طرحی بسیار مهم و حیاتی است، توسعه فولاد در شرق کشور و توسعه منابع انسانی در داخل فولاد خراسان از دیگر اولویت های این مجموعه است.
در ادامه این مراسم مهندس سید حسین احمدی مدیر عامل سابق فولاد خراسان بیان کرد: اگر امروز شاهد مجموعه‌ای هستیم که قطب صنعت شرق کشور است، حاصل تلاش جمعی تمامی ارکان نظام و شفافیت، صداقت و عدم پیچیدگی در این مجتمع بوده است.

 سرمایه اصلی فولاد خراسان نیروی انسانی و خوش‌نامی آن است
سیدحسین احمدی، مدیرعامل پیشین مجتمع نیز در این مراسم خطاب به سهام‌داران و حاضران در نشست، گفت: سرمایه اصلی این مجتمع، یک میلیارد دلار هزینه ای که برای آن شده است، نیست؛ سرمایه اصلی و نامشهود مجتمع، خوش نامی شرکت و نیروی انسانی متخصص و توانای آن است. بزرگ شدن یک مجموعه چندان سخت نیست این بزرگ ماندن است که کاری دشوار است.
مهندس احمدی افزود: همکاران مجتمع فولاد خراسان، در دمای بالا و در کنار کوره، نه تنها فولاد سخت را شکل می دهند، بلکه سختی فولاد را به نرمی فرهنگ و اندیشه در می آمیزند و چالش‌های شرایط کار بسیار سخت و پیچیده را انسان های توانمند، خلاق و متفکر هستند که می‌توانند تبدیل به فرصت کنند.
در این نشست رسمی، علی شیرکانی، «سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر» که سهام‌دار عمده شرکت است؛ گفت: رفتن آقای احمدی از این مجموعه چندان باب میل ما نبود اما بنا به صلاح دیدی که خود ایشان داشتند، استعفا کردند. مدیرانی مانند مهندس احمدی که منافع شرکت را به منافع شخصی ترجیح دهند، بسیار اندک هستند.
شیرکانی افزود:  تغییرات، خواسته یا ناخواسته، همیشه انجام می‌شود اما خوشحالیم که امروز با رفتن یک مدیر توانا، شاهد شروع به کار مدیری جوان، کاردان و خوش سابقه هستیم که در درون خانواده فولاد بالیده است.

  تاکید بر استمرار توسعه فولاد
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس هم گفت: مجتمع فولاد به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدی خراسان، نقش اساسی در اقتصاد منطقه دارد و اگر مشکلی در این مجموعه پیش آید قطعا بلافاصله تبعات آن در جامعه دیده می‌شود.
حمید گرمابی در خصوص اهمیت مسوولیت‌های اجتماعی فولاد خراسان گفت: مردم نیشابور و فیروزه از مجموعه فولاد خراسان در مسائل اجتماعی توقعات زیادی دارند.
گرمابی افزود: نیروی انسانی متخصص در این مجتمع نقطه قوتی کلیدی و  است بهره گیری از پتانسیل‌های این مجموعه عظیم و توانای انسانی، بسیار مورد تاکید است.
وی از اجرای طرح‌های توسعه قابل توجه و به ثمر رسیدن حدود 1700 میلیارد تومان پروژه توسعه ای در شرایط نامناسب اقتصادی توسط مدیرعامل سابق مجموعه فولاد خراسان را ارزشمند و شایسته تقدیر عنوان کرد و افزود: یکی از نکات قابل ذکر مدیریت مهندس احمدی، سلامت کاری، مالی و شفافیت ایشان در دوران تصدی مسوولیت بود.
گرمابی خاطرنشان کرد: آقای غفوری به عنوان مدیرعامل جوان این مجموعه از تجربه‌های خوبی برخوردار است؛ امیدواریم این تجربه بستری برای توسعه بیش از پیش و ادامه پایداری تولید در فولاد خراسان باشد.
در ادامه این نشست دیگر نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تکمیل هرچه سریع‌تر پروژه آب و فاضلاب (تسویه پساب) و تزریق آب مورد استفاده فولاد از منابع زیرزمینی به دشت نیشابور را یکی از مهم ترین دغدغه ها برشمرد.
هاجر چنارانی با اشاره به سهم عمده‌ای فولاد خراسان در درآمدهای مالیاتی استان، گفت: این امر نوید تک محوری نبودن اقتصاد ایران را می‌دهد و ما این توقع را داریم که فرزندان شهرستان نیشابور و فیروزه سهمی از درآمدهای این مجموعه داشته باشند.
گفتنی است این مراسم با حضور مقامات شهرستان، کارکنان، پیمانکاران و اعضای هیات مدیره برگزار و در پایان با قدردانی از زحمات مهندس احمدی و اهدا لوح تقدیر به پایان رسید.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین