دوشنبه 7 بهمن 1398 شمسی /1/27/2020 11:20:46 PM
نفوذ افراد مسأله دار به مراکز حساس اقتصادی

برخی نمایندگان سابق مجلس در دور جدید مدیریت وزارت صمت، فرصتی برای حضور در مراکز حساس اقتصادی پیدا کرده اند.
فشار به ایمیدرو برای استفاده از نیروهای غیرتخصصی در آسکوتک
به گزارش معدن نامه، شرکت اسکوتک در آلمان که از زیر‌ مجموعه های خارجی سازمان ایمیدرو است به یکی از پست های جذاب برای برخی نمایندگان تبدیل شده تا آنها آزادانه در ارکان مختلف شرکت صاحب پست و مقام شده و اقامت اروپا را دارا شوند. 
اگر‌ چه صدر حسینی، نماینده سابق خوی بدلیل عملکرد بسیار ضعیف و رفتارهای مسئله دار، امکان ادامه مدیریت عاملی این‌ شرکت را ندارد، اما ظاهرا برای جانشینی او، برخی نمایندگان پیشین مجلس، امید به حضور در اسکوتک به صورت چراغ خاموش دارند.
از سویی دیگر گزینه های جدید ایمیدرو برای تصدی مدیریت اسکوتک، مورد قبول وزیر قرار نگرفته اند و فشار جهت پذیرش گزینه بیرونی بشدت ادامه دارد.
سوال اینجاست چرا بر حضور مدیران سیاسی در اسکوتک همچنان اصرار میشود و از مدیران لایق و متخصص ایمیدرو در این مجموعه استفاده نمی شود؟ آیا گزینه بعدی مدیریت این شرکت نیز لزوماً باید با نظر مستقیم وزیر صمت انتخاب شود؟
انتظار میرود که دخالت های سیاسی در امور داخلی ایمیدرو کاهش یابد تا این سازمان توسعه ای در آرامش بتواند مدیران ارشد مورد وثوق خود را انتخاب کرده و از آنان در قبال عملکردشان توضیح بخواهد.
طبعا اگر برخی نیروها خارج از اراده ایمیدرو انتخاب و به این مجموعه تحمیل شود نمی توان انتظار داشت که بخش معدن و صنایع معدنی کشور پویاتر از قبل به حرکت خود ادامه دهد. 
شاید بهتر باشد که شخص وزیر بیش از این هزینه همکاران سابق خود را نپردازد و به جای دخالت در امور داخلی معاونان، سازمان های تابعه و شرکت ها، اجازه دهد تا خود آنان نیروهایی را بکارگیرند که از دانش مدیریتی، سابقه اجرایی و خوشنامی بهرمندند.


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین