جمعه 4 بهمن 1398 شمسی /1/24/2020 9:09:10 AM
مجری طرح تدوین تاریخ مختصر معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد

مجری طرح تدوین تاریخ مختصر معادن و صنایع معدنی ایران گفت: کتاب جامع تاریخ معادن ایران تا پایان امسال منتشر می شود.
انتشار کتاب جامع تاریخ معادن ایران در  اسفندماه
رویا رسولی در گفت و گو با #معدن_نامه با بیان این مطلب افزود: در این کتاب تاریخ مختصر معادن و صنایع وابسته کشور با استفاده از تصاویر جذاب و عکس های مرتبط در کنار متنی کوتاه از نقاط عطف تاریخی بیش از ۱۰ معدن و صنایع معدنی وابسته به آن منتشر خواهد شد.
مهندس رسولی افزود: از سوی استارتاپ بیرونیت که با حمایت ایمیدرو چندی پیش از سوی رئیس این سازمان در نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۹ رونمایی شد، مطالعات جامعی صورت گرفت که نشان داد بخش معدن کشور به رغم همه توانمندی های خود فاقد کتابی کاربردی در این زمینه است.
او تصریح کرد: تیم تحقیقاتی بیرونیت در نظر دارد تا این کتاب به گونه ای منتشر شود که مخاطبان با صرف وقتی کوتاه در جریان تحولات رخ داده در بخش معدن و صنایع معدنی کشور ظرف نیم قرن گذشته قرار گیرد و مقدمه ای برای انجام مطالعات بیشتر در این زمینه باشد.
مهندس رسولی گفت: امیدواریم با انتشار این کتاب سطح دانش سیاستگذاران و تصمیم سازان در خصوص بخش معدن کشور بالاتر رود.
او افزود: بیرونیت نام یک کانیست که در علم کانی شناسی به افتخار خدمات ابوریحان بیرونی، دانشمند شهیر ایرانی تبار جهان اسلام به نام او نامگذاری شده و استارتاپ بیرونیت بر آن است تا با تمرکز بر روی گردشگری معدنی و برپایی بزرگداشت ها افراد موثر در توسعه بخش معدن به فعالیت بپردازد.
مهندس رسولی گفت: بنگاه های بزرگ معدنی برای حضور در این کتب می توانند از طریق ایمیل birunitbook@gmail.com و شماره ۰۹۳۹۰۵۱۰۴۳۴ با دست اندرکاران تدوین این کتاب در ارتباط باشند.


نمایش ساده


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین