جمعه 4 بهمن 1398 شمسی /1/24/2020 8:17:08 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:8155
  • زمان انتشار:شنبه 21 دی 1398-19:2
  • کاربر:
مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: با کمک همکارانمان در فولاد مبارکه به کوری چشم آمریکا بیش از ۳۰ درصد افزایش صادرات داشتیم و این اعداد نشان دهنده این است که تسلیم تحریم‌ها نشده‌ایم و امیدواریم این افزایش صادرات در ماه‌های آینده ادامه‌دار باشد.
افرایش ۳۰درصدی صادرات فولاد در دوران تحریم

به گزارش معدن‌نامه، حمیدرضا عظیمیان ظهر امروز در مجمع عمومی فو‌ق‌العاده شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان با تسلیت به‌مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه در ۸ ماهه امسال بیش از ۵ میلیون تن تولید فولاد داشته است.

وی با اشاره به این‌که در ۹ ماهه سال جاری با رشد قابل توجه تولیدات فولادی مواجه بوده‌ایم، تصریح کرد: در ۹ ماهه امسال بیش از ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تن فروش داشتیم که نسبت به همین مقطع زمانی در سال گذشته ۶۰۰ هزار تن افزایش داشته‌ایم. همچنین مبلغ ریالی فروش حدود ۲۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان افزایش داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: سود ناخالص شرکت با رشد ۱۲۵ درصدی همراه بوده و سود خالص با افزایش چشم‌گیری همراه بوده است. امروز ارزش بازار فولاد مبارکه ۷۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که مقام دوم ارزش سرمایه در بورس متعلق به فولاد مبارکه است.

وی ادامه داد: حرکت فولاد مبارکه باعث شده است در زمینه تأمین الکترود به خودکفایی برسیم و قیمت این کالا کاهش پیدا کند و تاثیرگذاری بسیار خوبی در این زمینه بوده است. اقدام بسیار خوبی برای تأمین بنیه مالی فولاد مبارکه انجام شده است و افزایش سرمایه در این شرکت به تصویب هیئت مدیره رسیده است. افزایش بودجه فولاد مبارکه  از مبلغ ۱۳ هزار میلیارد به ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

عظیمیان بیان کرد: هنوز نتوانسته‌ایم با توجه به ناهماهنگی‌ها بین شرکت‌ها صورت‌های مالی را به بورس ارائه کنیم. در این روزها با حادثه تلخ شهادت سردار سلیمانی روبه‌رو هستیم و خشونت و انجام چنین اقداماتی به شدت برای ملت‌ها نفرت انگیز است. این کار ناپسند و دور از انسانیت است و از سوی همه مورد محکومیت قرار گرفته است.

وی گفت: این حادثه هیجانی در بازار بورس به وجود آورده است اما حمایت خود را در این زمینه برای رفع مشکلات به وجود آمده انجام دادیم. برای ما حفظ ارزش سهام بسیار مهم است و از سهامداران تقاضا می‌کنیم که اخبار لحظه‌ای و تنش‌های سیاسی را نادیده بگیرند. سهام شرکت فولاد مبارکه مانند شناوری بزرگ در دریای متلاطم محکم و استوار خواهد ماند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین